Tip na výlet - Pilská nádrž

Poznávejte s námi krásy Vysočiny! Tentokrát pro Vás máme další tip, kde se rozhodně nebudete nudit Vy, ani vaše děti ;-)

Na Pilské nádrži můžeme strávit příjemný den od jara do podzimu. Celá oblast prošla výraznou rekultivací v roce 2013 až 2014 a stala se tak moderní rekreační oblastí. Můžeme zde pobýt jen pár hodin, ale klidně si pobyt i prodloužit na několik dní. Za tímto účelem tu jsou k dispozici autokemping Pilák a hotel Tálský mlýn.

Samotný areál nám pak nabízí mnoho sportovních a rekreačních aktivit. Hned na začátku je velké parkoviště v blízkosti velkého zázemí s půjčovnou sportovních potřeb a příjemným občerstvením. Půjčovna nabízí za malý poplatek kola, koloběžky, potřeby pro míčové hry, minigolf, ping pong,  můžete si vypůjčit i šlapadlo nebo pramici. K dispozici tu jsou kromě výše zmíněného dvě velká dětská hřiště, jedno pro nejmenší, druhé pro větší děti. Dále pak venkovní posilovna, volejbalové hřiště, lanový park, lanová dráha, balanční mikádo a dráha, dřevěný les na honěnou, šeptanda a velké víceúčelové hřiště pro házenou, fotbálek, tenis, volejbal, basketbal a mnoho dalších sportů. Nachází se zde i amfiteátr pro konání nejrůznějších kulturních akcí - těch je v hlavní sezóně hned několik a je třeba sledovat internetové stránky. Mimo jiné se zde pořádají pravidelně závody na dračích lodích. Vzadu pak nalezneme sousoší od místního sochaře Michala Olšiaka.

Je zde možnost i rybaření, koupání, turistiky, cyklistiky. Podél břehu vede nově vybudovaná cyklotrasa. Pilská nádrž určitě stojí za návštěvu a každý si zde přijde na své.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení