Tip na výlet - Pilská nádrž

Poznávejte s námi krásy Vysočiny! Tentokrát pro Vás máme další tip, kde se rozhodně nebudete nudit Vy, ani vaše děti ;-)

Na Pilské nádrži můžeme strávit příjemný den od jara do podzimu. Celá oblast prošla výraznou rekultivací v roce 2013 až 2014 a stala se tak moderní rekreační oblastí. Můžeme zde pobýt jen pár hodin, ale klidně si pobyt i prodloužit na několik dní. Za tímto účelem tu jsou k dispozici autokemping Pilák a hotel Tálský mlýn.

Samotný areál nám pak nabízí mnoho sportovních a rekreačních aktivit. Hned na začátku je velké parkoviště v blízkosti velkého zázemí s půjčovnou sportovních potřeb a příjemným občerstvením. Půjčovna nabízí za malý poplatek kola, koloběžky, potřeby pro míčové hry, minigolf, ping pong,  můžete si vypůjčit i šlapadlo nebo pramici. K dispozici tu jsou kromě výše zmíněného dvě velká dětská hřiště, jedno pro nejmenší, druhé pro větší děti. Dále pak venkovní posilovna, volejbalové hřiště, lanový park, lanová dráha, balanční mikádo a dráha, dřevěný les na honěnou, šeptanda a velké víceúčelové hřiště pro házenou, fotbálek, tenis, volejbal, basketbal a mnoho dalších sportů. Nachází se zde i amfiteátr pro konání nejrůznějších kulturních akcí - těch je v hlavní sezóně hned několik a je třeba sledovat internetové stránky. Mimo jiné se zde pořádají pravidelně závody na dračích lodích. Vzadu pak nalezneme sousoší od místního sochaře Michala Olšiaka.

Je zde možnost i rybaření, koupání, turistiky, cyklistiky. Podél břehu vede nově vybudovaná cyklotrasa. Pilská nádrž určitě stojí za návštěvu a každý si zde přijde na své.