Přecházíme na pevnou stravu

Při přechodu na pevnou stravu před šestým měsícem věku dítěte se zvyšuje riziko gastrointestinálních a respiračních infekcí. Dokrmování je postupný proces přechodu od mateřského mléka na stravu rostlinnou. Proto by se mělo s příkrmy začít ve věku kolem šestého měsíce a dále pokračovat s kojením alespoň do prvního roku života dítěte. Pokud se Vaše miminko narodilo předčasně, pak je třeba poradit se s pediatrem - potřeby nedonošených miminek se mohou lišit od potřeb dětí narozených v termínu.

Pokud Vaše dítě drží hlavičku a vydrží sedět, zvládá koordinovat své pohyby, tzn. uchopí jídlo do ručičky a dá jej do úst, to znamená, že je připraveno na další etapu - příjem pevné stravy. 

Pořiďte tedy pohodlnou jídelní židličku z naší nabídky - vybrat si můžete z klasických dřevěných, nebo polohovacích plastových - všechny jsou omyvatelné a nenáročné na údržbu a krmení Vám opravdu usnadní. Také jídelní pomůcky - talíře, misky, lžičky a ostatní potřeby na krmení - u nás seženete v mnoha variantách a barevných provedení. S námi přechod na pevnou stravu zvládnete ;-)