Matrace do postýlky

Výběr matrace do dětské postýlky rozhodně není radno podceňovat, špatným výběrem totiž Vašemu prckovi můžete zadělat na pěkný problém. V první řadě je nutno říct, že raději ani neuvažujte o matraci s paměťové pěny - může u miminka způsobit růstové deformace. Proč? Protože dítě roste zpočátku velmi rychle a hlavně v noci a tím, že se se v pěně vytvoří otisk těla a dítě se do něj zaboří, může dojít ke stagnaci vývoje. 

Nejvíce doporučované a stále nejprodávanější jsou matrace kokosové či v kombinace kokos - molitan - kokosTento typ matrace je vyroben z přírodních materiálů, má dlouhou životnost, je antibakteriální a hypoalergenní. Kokos dobře odvádí vlhkost a zároveň poskytuje provzdušnění, takže se v matraci nedrží vlhkost.

Matrace pohankové jsou ve srovnání s kokosem o něco měkčí, takže se hodí spíše pro větší děti než pro úplná miminka. Stejně jako kokosové matrace jsou i ty z pohanky vzdušné a hypoalergenní.

Molitanové matrace nejsou pro miminka moc vhodné, protože je molitan měkký a roztoči jej milují. Když molitan, tak raději nárazově, třeba na chatu, k babičce a pod. a jedině s potahem, který je pratelný a odvede vlhkost, takže se děťátko nepřehřívá.

Latexové matrace jsou vhodné pro alergiky, jsou velmi odolné a prodyšné.

Pružinové matrace jsou prodyšné, hodí se ale spíše pro větší děti - bývají vyšší a tak si moc nerozumí s monitorem dechu.

Dbejte na to, aby vybraná matrace měla stejný rozměr, jako postýlka a vyplnila ji tak úplně, aby si dítě do mezery nezaklínilo ruku či nohu. Dnes by měl být samozřejmostí snímatelný pratelný potah. Myslete na tloušťku matrace - pokud jste se rozhodli používat monitor dechu, matrace by neměla být vyšší jak 10cm.