Matrace do postýlky

Výběr matrace do dětské postýlky rozhodně není radno podceňovat, špatným výběrem totiž Vašemu prckovi můžete zadělat na pěkný problém. V první řadě je nutno říct, že raději ani neuvažujte o matraci s paměťové pěny - může u miminka způsobit růstové deformace. Proč? Protože dítě roste zpočátku velmi rychle a hlavně v noci a tím, že se se v pěně vytvoří otisk těla a dítě se do něj zaboří, může dojít ke stagnaci vývoje. 

Nejvíce doporučované a stále nejprodávanější jsou matrace kokosové či v kombinace kokos - molitan - kokosTento typ matrace je vyroben z přírodních materiálů, má dlouhou životnost, je antibakteriální a hypoalergenní. Kokos dobře odvádí vlhkost a zároveň poskytuje provzdušnění, takže se v matraci nedrží vlhkost.

Matrace pohankové jsou ve srovnání s kokosem o něco měkčí, takže se hodí spíše pro větší děti než pro úplná miminka. Stejně jako kokosové matrace jsou i ty z pohanky vzdušné a hypoalergenní.

Molitanové matrace nejsou pro miminka moc vhodné, protože je molitan měkký a roztoči jej milují. Když molitan, tak raději nárazově, třeba na chatu, k babičce a pod. a jedině s potahem, který je pratelný a odvede vlhkost, takže se děťátko nepřehřívá.

Latexové matrace jsou vhodné pro alergiky, jsou velmi odolné a prodyšné.

Pružinové matrace jsou prodyšné, hodí se ale spíše pro větší děti - bývají vyšší a tak si moc nerozumí s monitorem dechu.

Dbejte na to, aby vybraná matrace měla stejný rozměr, jako postýlka a vyplnila ji tak úplně, aby si dítě do mezery nezaklínilo ruku či nohu. Dnes by měl být samozřejmostí snímatelný pratelný potah. Myslete na tloušťku matrace - pokud jste se rozhodli používat monitor dechu, matrace by neměla být vyšší jak 10cm. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení