S miminkem k moři

Blíží se čas dovolených a spousta z nás se už těší k moři. Pokud se chystáte cestovat s miminkem, máme pro Vás pár tipů na cestu.

Obecně platí, že není problém cestovat s děťátkem i na delší trasy, nemělo by to ale být dříve, než po šestinedělí. Doporučuje se jezdit spíše na noc, jednak dítěti nenarušíte spací režim, ale v noci není takové teplo, jako přes den a také nebývá tak hustý provoz. Pokud ale není zbytí a musíte jet ve dne, dělejte časté pauzy, aby se dítě mohlo provětrat a protáhnout mimo autosedačku. Na skla použijte sluneční clonu, zabrání přímému slunečnímu světlu. Pozor na otevřená okénka - dítě se v průvanu snadno nachladí, raději použijte klimatizaci, ale samozřejmě s rozumem ;-) Dbejte na dodržování pitného režimu, lahvičky s pitím mějte vždy po ruce a ostatní potřebné věci, jako jsou jídlo, plenky a věci na převlečení nechávejte vždy nahoře v kufru, protože je budete často potřebovat. Nezapomeňte na cestovní lékárničku s důležitými léky – poraďte se s lékařem, co všechno byste mohli potřebovat. 

Pokud Vaše miminko bude plakat, raději si udělejte delší přestávku, dítě si rádo odpočine v kočárku a uklidní se. Rozhodně přijeďte na místo určení raději později, než abyste riskovali život dítěte tím, že jej vyndáte ze sedačky a povezete jen tak v náručí nepřipoutané. I malý náraz může mít smrtelné následky!