S miminkem k moři

Blíží se čas dovolených a spousta z nás se už těší k moři. Pokud se chystáte cestovat s miminkem, máme pro Vás pár tipů na cestu.

Obecně platí, že není problém cestovat s děťátkem i na delší trasy, nemělo by to ale být dříve, než po šestinedělí. Doporučuje se jezdit spíše na noc, jednak dítěti nenarušíte spací režim, ale v noci není takové teplo, jako přes den a také nebývá tak hustý provoz. Pokud ale není zbytí a musíte jet ve dne, dělejte časté pauzy, aby se dítě mohlo provětrat a protáhnout mimo autosedačku. Na skla použijte sluneční clonu, zabrání přímému slunečnímu světlu. Pozor na otevřená okénka - dítě se v průvanu snadno nachladí, raději použijte klimatizaci, ale samozřejmě s rozumem ;-) Dbejte na dodržování pitného režimu, lahvičky s pitím mějte vždy po ruce a ostatní potřebné věci, jako jsou jídlo, plenky a věci na převlečení nechávejte vždy nahoře v kufru, protože je budete často potřebovat. Nezapomeňte na cestovní lékárničku s důležitými léky – poraďte se s lékařem, co všechno byste mohli potřebovat. 

Pokud Vaše miminko bude plakat, raději si udělejte delší přestávku, dítě si rádo odpočine v kočárku a uklidní se. Rozhodně přijeďte na místo určení raději později, než abyste riskovali život dítěte tím, že jej vyndáte ze sedačky a povezete jen tak v náručí nepřipoutané. I malý náraz může mít smrtelné následky!

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení