Tip na výlet

Dnes Vám přinášíme tip na výlet, který v pohodě zvládnete i s kočárkem. Uvidíte, že je u nás na Vysočině opravdu krásně!

  • Trasa výletu: dva okruhy naučnou stezkou Okolo Zelené hory ve Žďáře nad Sázavou
  • Celková délka trasy: první okruh 2,1 km; druhý okruh 2,6 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: ano
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

1. vycházkový okruh

První vycházkový okruh v délce 2,1 km je situován do okolí Bránského rybníka a provede nás kolem dvou nepříliš známých staveb od význačného architekta Jana Blažeje Santiniho Aichla – Hospodářského dvoru Lyra a Dolního hřbitova. Projdeme přes vzácný barokní most se sochami světců, jehož výzdoba byla inspirována Karlovým mostem v Praze. Okruh lze projít s kočárkem nebo projet na kole.

2. vycházkový okruh

Druhý okruh v délce 2,6 km nás zavede do míst s nejvyšší ochranou přírody a krajiny. Představí nám okolí rybníku Konvent, z vyhlídkových mol můžeme obdivovat zámek a poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře zapsaný na Seznam UNESCO. Po celé stezce je umístěno 10 informačních tabulí, které nás seznámí s bohatou historií, faunou a florou této lokality. Stezka je bezbariérová, tudíž bezproblémová na procházku s kočárkem, cyklistům je vjezd zakázán. Vybavena je třemi zastřešenými odpočívadly a dvěma vyhlídkovými moly.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení