První noc mimo domov

V čase vánočním obvykle jezdíme navštěvovat příbuzné, leckdy je to třeba na druhý konec republiky, takže je celkem možné, že Vaše miminko bude poprvé spát mimo domov. Samozřejmě máme zakódováno v genech, že prostě musíme sbalit úplně vše, na co je mimčo zvyklé a nejlépe dvakrát :-) Přesto si dovolíme připomenout tři nezbytnosti, které by Vám mohly poklidné nocování překazit.

Pokud je Vaše děťátko zvyklé usínat s muchláčkem, usínáčkem, plenkou nebo dečkou, rozhodně toto sbalte jako první! Přes všechno to balení lahviček, dudlíků, jídla a plenek tohle bývá jedna z věcí, které obvykle zůstávají doma. A nepřítomnost kámoše, který dělá děťátku každý večer společnost, by mohla být důvodem stresu.

Jestli Váš prcek spinká spořádaně v postýlce a nikoli v posteli s rodiči, nezačínejte s tím nyní! Pořiďte si cestovní postýlku - není to záležitost na jednu noc, určitě ji využijete mockrát. Čtyři bočnice poskytují děťátku pocit bezpečí a otevřený prostor velké postele by jej mohl malinko znejistět.

A další věc, kterou byste měli přibalit, je alespoň jedna dávka pracího prostředku, na který je Vaše miminko zvyklé. I když máte nepochybně sbalen kamion oblečení, může se stát, že prostě něco bude potřeba vyprat. A věřte mi, použití jiného prášku než je běžné, může u děťátka vyvolat alergickou reakci a to je pak po klidu.... 

A na závěr ještě jedna malá rada - buďte v klidu a žádný stres, protože když budete v pohodě Vy, bude v pohodě i Vaše miminko! 

Držíme pěsti ;-)