Jak vybrat správný fusak

Už dávno neplatí, že fusak je součástí výhradně zimní výbavy kočárku. Dnešní výrobci myslí na celoroční pohodlí dětí a rodičů, a tak jim nabízí vysoce variabilní kousky, které lze používat i v jiných ročních obdobích. A jelikož takový fusak musí sloužit po většinu roku, je pochopitelně nutné, aby byl maximálně kvalitní, funkční a pro děťátko maximálně pohodlný.

Ačkoliv fusaky nabízí i někteří výrobci kočárků – a u rodičů jsou tyto fusaky oblíbené, protože jsou ve stejném designu a s kočárkem ladí – je vhodnější vsadit na skutečné odborníky a pořídit si fusak od specializované firmy. Budete mít jistotu, že jejich výrobek má opravdu ty nejlepší vlastnosti. Navíc je u specializovaných firem mnohem větší možnost výběru.

Jaký typ fusaku zvolit?

Záleží na tom, pro jak velké dítko fusak pořizujete, zda potřebujete fusak do hlubokého či sportovního kočárku. Při nákupu fusaku pro novorozence máte tři možnosti. Ta první, kdy rodiče koupí novorozenci větší fusak s tím, že do něj doroste, není zrovna nejlepší. Ve větším fusaku totiž miminku trvá mnohem déle, než se zahřeje. Druhou možností je nákup fusaku  přesně na míru, ale později, až povyroste, vás nemine koupě fusaku většího. Nejpraktičtější je tak varianta v podobě fusaku multifunkčního (hodí se do hlubokého kočárku, autosedačky i sportovního kočárku). U tohoto fusaku lze totiž spodní část jednoduše odepnout, čímž se fusak zkrátí, a můžete jej tedy používat od narození vašeho miminka. Díky zmenšení fusaku miminko okolo sebe nebude mít zbytečně volný prostor, bude tak zajištěn maximální tepelný komfort a fusak se také krásně vejde do hluboké korbičky kočárku i autosedačky (pro bezpečné použití by měl být fusak opatřen prostřihy, kterými se prostrčí bezpečnostní pás). A až vám mrňous z fusaku vyroste, spodní část připnete zase zpět a můžete jej používat i nadále – ve sportovním kočárku.

Při používání fusaku ve sportovním kočárku v době, kdy už dítě chodí, jsou skvělým pomocníkem praktické návleky do fusaku. Ačkoliv má většina fusaků ve spodní části dobře čistitelný materiál, přesto je vždy lepší dát dítěti přes boty jednoduché návleky, díky kterým si ušetříte zbytečné čištění fusaku.

Rozhodně můžeme doporučit např. fusaky a doplňky české značky Emitex - veškerý dodávaný sortiment najdete na našich stránkách a z opravdu široké škály typů a barev si zajisté vybere i ta nejnáročnější maminka.