Co je Tencel?

Každá maminka jistě používá do postýlky nepropustnou podložku, nebo přímo prostěradlo, opatřené nepropustnou vrstvou. V poslední době hodně stoupá prodej prostěradel z materiálu Tencel. A protože se nás maminky ptají, co je na těchto prostěradlech tak skvělé, přinášíme pár informací o tomto materiálu.

Přírodní vlákno Tencel působí dvojím termoregulačním účinkem, a to v závislosti na ročním období. V teplých měsících vyniká výbornými chladicími schopnostmi, naopak v zimě příjemně zahřeje. 

Výrobky z Tencelu umí až o polovinu lépe nežli bavlna absorbovat vzniklou vlhkost a odvést ji dovnitř vlákna. Tím zaručují příjemně suché mikroklima na povrchu lidské kůže, na níž se nemnoží bakterie. Zajímavostí je, že Tencel dokáže odvádět lidský pot i při 65procentní vlhkosti vzduchu.

Tencel má skvělé antibakteriální vlastnosti. Díky svému složení i díky tomu, že dokáže vytvořit suché mikroklima na povrchu pokožky, zamezuje tvorbě bakterií, které způsobují zápach. Přírodní tkanina Tencel zabraňuje tvorbě bakterií bez jakékoli chemické přísady. Ve srovnání s Tencelem je v případě syntetických vláken množení bakterie až dvou tisíckrát vyšší.

Vlákna Tencel jsou vyráběna z eukalyptového dřeva, a jsou tedy stoprocentně přírodně rozložitelná. Tento přírodní materiál i jeho samotná výroba jsou více než šetrné k životnímu prostředí.

V naší nabídce najdete prostěradla Tencel od firmy Scarlett. Vyrábí se v šesti barevných variantách, takže lze vybrat tak, aby ladilo s ostatním zařízením pokojíčku.