Co je Tencel?

Každá maminka jistě používá do postýlky nepropustnou podložku, nebo přímo prostěradlo, opatřené nepropustnou vrstvou. V poslední době hodně stoupá prodej prostěradel z materiálu Tencel. A protože se nás maminky ptají, co je na těchto prostěradlech tak skvělé, přinášíme pár informací o tomto materiálu.

Přírodní vlákno Tencel působí dvojím termoregulačním účinkem, a to v závislosti na ročním období. V teplých měsících vyniká výbornými chladicími schopnostmi, naopak v zimě příjemně zahřeje. 

Výrobky z Tencelu umí až o polovinu lépe nežli bavlna absorbovat vzniklou vlhkost a odvést ji dovnitř vlákna. Tím zaručují příjemně suché mikroklima na povrchu lidské kůže, na níž se nemnoží bakterie. Zajímavostí je, že Tencel dokáže odvádět lidský pot i při 65procentní vlhkosti vzduchu.

Tencel má skvělé antibakteriální vlastnosti. Díky svému složení i díky tomu, že dokáže vytvořit suché mikroklima na povrchu pokožky, zamezuje tvorbě bakterií, které způsobují zápach. Přírodní tkanina Tencel zabraňuje tvorbě bakterií bez jakékoli chemické přísady. Ve srovnání s Tencelem je v případě syntetických vláken množení bakterie až dvou tisíckrát vyšší.

Vlákna Tencel jsou vyráběna z eukalyptového dřeva, a jsou tedy stoprocentně přírodně rozložitelná. Tento přírodní materiál i jeho samotná výroba jsou více než šetrné k životnímu prostředí.

V naší nabídce najdete prostěradla Tencel od firmy Scarlett. Vyrábí se v šesti barevných variantách, takže lze vybrat tak, aby ladilo s ostatním zařízením pokojíčku.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení